Міжнародне стажування завідувачки кафедри дизайну Ельвіри Базилюк в Технічному університеті Варна (Болгарія)

Завідувачка кафедри дизайну Хмельницького національного університету Ельвіра Базилюк, разом з викладачами кафедри технології та конструювання швейних виробів і кафедри індустрії моди в легкій промисловості, проходила міжнародне стажування «Modern trends in higher education in the European Union countries. Experience of the Technical University of Varna» (у період з 8 квітня по 8 червня 2024 року) в обсязі 6 кредитів (180 академічних годин).

Стажування містило такі базові модулі програми:

1. Освітні системи країн Євросоюзу і особливості організації навчального процесу в європейських університетах (на прикладі ТУ-Варна).

• Маріяна Тодорова (член оргкомітету, начальник учбово-методичного відділу ТУ-Варна) – «Сучасні аспекти навчання студентів ТУ-Варна»;

2. Психолого-педагогічні аспекти організації навчального процесу в умовах розширення міжнародного обміну викладачами та студентами.

• Зухран Кадієва (член оргкомітету, керівник відділу міжнародного  співробітництва та навчання іноземних студентів ТУ-Варна) – «ТУ Варна на міжнародному освітньому ринку»;

3. Міжнародне співробітництво в галузі науки та освіти. Досвід реалізації наукових та освітніх програм (на прикладі ТУ-Варна).

• Іна Ніколова (експерт зі студентської та викладацької мобільності у Центрі академічної мобільності ТУ-Варна/ERASMUS+) – «Можливості для студентів та викладачів за програмою Erasmus+»;

4. Політика ЄС щодо інновацій та наукових досліджень і фінансування освіти. Організація взаємодії вищого навчального закладу з промисловістю та бізнесом. Досвід ТУ-Варна.

• Біляна Філчева (експерт Кар’єрного центру ТУ-Варна) – «Розвиток сталого взаємозв’язку: «освіта-наука-бізнес»»;

5. Наукова активність викладачів і наукових працівників та її вимірювання. Наукова періодика і опублікування результатів наукових досліджень. Використання баз Scopus і WoS при проведенні наукових досліджень.

• Стоян Славов (головний редактор електронного наукового журналу ТУ-Варна);співдоповідач –Діян Дімітров (редактор електронного наукового журналу ТУ-Варна) – «Проблеми виконання вимог для індексування електронного наукового журналу ТУ-Варна у світових вторинних літературних джерелах»;

6. Якість в освіті та якість освіти. Досвід імплементації вимог європейських стандартів якості у вищих навчальних закладах. Практика впровадження систем управління якістю в університеті.

• Росен Радков (керівник центру якості ТУ-Варна) – «Аналіз задоволеності клієнтів у системі якості»;

Підсумком міжнародного стажування була участь Ельвіри Базилюк у XVIII Міжнародній конференції «STRATEGY OF QUALITY IN INDUSTRY AND EDUCATION», яка проводилась  3–6 червня 2024 року на базі Технічного університету м. Варна (Болгарія).

Конференція була поділена на чотири секції:

– Секція 1. Якість у промисловості;

– Секція 2. Якість в освіті;

– Секція 3. Інформаційні технології в промисловості й освіті;

– Секція 4. Сталий розвиток і якість життя як синергія економіки та інновацій. Якість харчової сировини, продуктів, довкілля, послуг та інфраструктури.

Під час конференції учасники представляли свої доповіді в онлайн та офлайн-форматі. 6 червня на робочому засіданні секції №2 Ельвіра Базилюк виступила з доповіддю «Про досвід співпраці кафедри дизайну Хмельницького національного університету з Асоціацією текстильних декораторів» і поділилася досягнутими результатами. Доповідь викликала жваве обговорення та зацікавленість присутніх представників різних напрямів наукової діяльності.

Також під час стажування в Технічному університеті Варна Ельвіра Базилюк відвідала музей з роботами  студентів-дизайнерів, які навчаються на освітній програмі «Промисловий дизайн», та обговорила з представниками університету напрямки подальшої співпраці між кафедрами.

Участь в стажуванні та ознайомлення з сучасними тенденціями у вищій освіті в країнах Європейського Союзу, європейськими стандартами, практиками та вимогами до конкурентних фахівців дозволить в подальшому покращити рівень професійних компетентностей при викладанні фахових дисциплін для студентів спеціальності 022 «Дизайн».

Велика подяка колективу науково-педагогічних працівників Технічного університету Варни за цікаві та змістовні доповіді, які розкривали модулі стажування, а також подяка організаційному комітету конференції за теплу атмосферу, якісну організацію та проведення на високому рівні.