Обговорення з стейкголдерами нової освітньої програми “Дизайн інтер’єру та меблів”

7 березня і 15 березня відбулися зустрічі ініціативної групи викладачів з студентами, роботодавцями, випускниками та представниками освітньої спільноти для обговорення започаткування нової освітньої програми. Керівник ініціативної групи, доцентка кафедри дизайну Галина Олійник розповіла про можливість запровадження нової освітньої програми бакалаврського рівня вищої освіти «Дизайн інтер’єру та меблів» в рамках діючої ліцензованої спеціальності 022 «Дизайн» галузі 02 «Культура і мистецтво». На обговоренні нової освітньої програми 7 березня, крім ініціативної групи, були присутні декан факультету технологій і дизайну Тетяна ІВАНІШЕНА, керівник відділу ліцензування, акредитації, моніторингу освітнього процесу та видачі документів про вищу освіту Ігор АНДРОЩУК, завідувачка кафедри дизайну Ельвіра БАЗИЛЮК, керівниця дизайн-студії MEGAN та випускниця кафедри дизайну Марія ЯКУШЕВА, керівниця дизайн-студії HallDesign та випускниця кафедри дизайну Христина МАТВІЄНКО, керівниця дизайн-студії SMUGA та випускниця кафедри дизайну Дарія КУШАЛ, керівниця дизайн-студії керівник студії Design interiror by Yana MySH та випускниця кафедри дизайну Яна ШІБКО.

Роботодавці підтримали ідею створення нової освітньої програми “Дизайн інтер’єру та меблів”, враховуючи потреби ринку праці та прогнози затребуваності спеціалістів дизайну інтер’єрів по завершенню війни. Було зазначено, що найбільш затребуваними є фахівці з дизайну інтер’єру, які не лише орієнтуються в стилях, композиції, правилах зонування та візуальної корекції простору, а також знають технічні характеристики обладнання, розуміються в архітектурних креслениках, інженерних мережах, мають навички проведення авторського нагляду, підбір освітлення тощо. Роботодавці очікують, що випускники також будуть мати ряд “м’яких” навичок: спілкування з клієнтами, вільне володіння англійською мовою для спілкування з постачальниками та закордонними замовниками дизайн-проєктів.

Обговорення нової ОП з роботодавцями та випускниками

На зустрічі з студентами 3-4 курсів обговорювались їхні очікування від нової освітньої програми з врахуванням теперішнього навчання на освітній програмі “Дизайн”. Зокрема, були висловлені пропозиції починати навчання дисциплін професійного спрямування вже на 1 курсі, а також більше виділяти дисциплін, в яких вивчають різні комп’ютерні програми для візуалізації інтер’єрів та розробки проєктів.

Дякуємо всім, хто долучився до обговорення і надав свої пропозиції!
.