Обговорення з стейкголдерами освітніх програм з графічного дизайну

В лютому-березні відбулися обговорення змісту освітньо-професійних програм (ОПП) з графічного дизайну. Під час зустрічей обговорювали:

• напрямки оновлення ОПП “Графічний дизайн і реклама” бакалаврського рівня вищої освіти;
  • зміст нової ОПП “Комунікативний дизайн” магістерського рівня вищої освіти.

29 лютого гаранти освітніх програм Оксана Стрижова (ОПП “Графічний дизайн і реклама”) та Ельвіра Базилюк (ОПП “Комунікативний дизайн”) обговорили з студентами бакалаврату та магістратури нові актуальні напрямки в змісті навчальних дисциплін.

Здобувачі бакалаврату висловили свої побажання раніше вивчати анімацію, запровадити дисципліни для проєктування персонажів, середовища та інтерфейсу відеоігор, раніше починати вивчення комп’ютерних дисциплін.

Обговорення змін в ОПП бакалаврського рівня

Магістрантка Дарія Лакуста запропонувала в магістратурі додати 3D-моделювання об’єктів дизайну та більше зробити акцент на комп’ютерних технологіях. Магістрант Даніїл Моісеєв зазначив, що в новій ОПП магістерського рівня варто зберегти дисципліну про методи дизайн-проєктування, розробку стартапів, а також роботу з ШІ.

Обговорення ОПП магістерського рівня

5 березня, відбулась зустріч проєктних груп з випускниками, роботодавцями та представниками академічної спільноти. На зустрічі були присутні: Ельвіра Базилюк (завідувачка кафедри дизайну, гарант ОПП “Комунікативний дизайн”), Оксана Стрижова (старша викладачка кафедри дизайну, гарант ОПП “Графічний дизайн і реклама”), Олена Чепелюк (ректорка Херсонського національного технічного університету, членкиня підкомісії з дизайну МОН України щодо розробки Державних стандартів зі спеціальністю 022 «Дизайн»), Ігор Андрощук (керівник відділу ліцензування, акредитації, моніторингу освітнього процесу та видачі документів про вищу освіту ХНУ), Тетяна Іванішена (декан факультету технологій і дизайну ХНУ), Сергій Федоченко (директор ТОВ “Поліграфіст”), Аліна Блажеч (керівник рекламної агенції “Kalina Branding Agency”), Павло Додь (керівник дизайн-студії “Creatory”), Ніна Янкович (випускниця кафедри дизайну, практикуючий графічний дизайнер, викладачка кафедри дизайну), Павло Горний (випускник і теперішній викладач кафедри дизайну), Мар’яна Коза (випускниця, дизайнер студії відеоігор “Room8 Studio”), Галина Олійник (доцентка кафедри дизайну), Олег Бобровський (страший викладач кафедри дизайну), Світлана Петращук (доцентка кафедри рисунку і проєктної графіки).

Роботодавці та випускники висловили свої побажання щодо наповнення дисциплін з врахуванням різних напрямків діяльності в графічному дизайні, а також регіонального контексту.

Дякуємо всім учасникам дискусій за цінні поради, висловлену підтримку і готовність долучатися до освітнього процесу, проводити гостьові лекції та зустрічі з здобувачами, передавати їм свій досвід.