Переможці у Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів одягу “Барви Поділля – 2024”

26 травна та 11 червня Хмельницький національний університет, Студентський Будинок моделей та оргкомітет, до складу якого входили, в тому числі викладачі та технічний персонал кафедри дизайну, проводили Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу «БАРВИ ПОДІЛЛЯ-2024». Два місяці тривала підготовка до проведення конкурсу, тому викладачам кафедри – Стрижовій Оксані Петрівни, Краснюк Ларисі Володимирівні доводилося потужну суміщати керування студентською творчістю та створення робіт на конкурс разом із підготовчими діями та навчальним процесом, а майстер кафедри Боднар Леся Михайлівна їм в цьому допомагала.

Серед 255 конкурсних робіт учасників з 29-ти закладів вищої та фахової перед вищої освіти брали участь і студенти кафедри дизайну, спрямування «дизайн одягу» зі своїми 16-ма роботами:

– у конкурсі ескізів одягу, в  номінації «Живописний ескіз»:

• ескізи колекцій одягу під назвою «Фламінго» та «Рожева мрія», автор Анастасія Загурська (гр.ДЗН-20-1, керівник доц. Краснюк Л.В.);
  • ескіз  колекції одягу під назвою «Абстракт», автор Валентина Гуменюк (гр.ДЗН-20-1, керівник доц. Краснюк Л.В.);
  • ескізи ансамблів одягу під девізом «Всім чудового дня!», автор Анна Мамич (гр.ДЗН-21-1, керівник Стрижова О.П.);
  • ескіз колекції одягу під девізом «Сад екзотичних пелюсток», автор Вікторія Воронецька (гр.ДЗН-22-1, керівник доц. Краснюк Л.В.);
  • ескіз колекції одягу під назвою «Мечі серця», автор Катерина Зілецька (гр.ДЗН-22-1, керівник доц. Краснюк Л.В.);
  • ескізи колекцій одягу під назвою «Retro Luxury» та «Transylvanian Whispers», автор Ольга Новак (гр.ДЗН-20-1, керівник доц. Краснюк Л.В.).

– у конкурсі «Fashion-ші»:

• концептуальні проєкти під назвою «Крижаний шарм» та «Фреска», автор Валентина Гуменюк (гр.ДЗН-20-1, керівник Стрижова О.П.);
  • концептуальні проєкти під назвою «Блиск і джаз» та «Кібер-ренесанс», автор Ольга Новак (гр.ДЗН-20-1, керівник Стрижова О.П.).

– у конкурсі «Fashion-фото»;

• фото-образ під назвою «Дух вулиць», автор Валентина Гуменюк (гр.ДЗН-20-1, керівник Стрижова О.П.);
  • фото-образ під назвою «Світлини старого фотоальбому», автор Ольга Новак (гр.ДЗН-20-1, керівник Стрижова О.П.).

– у конкурсі ансамблів одягу та його номінаціях «Street fashion» і «Art fashion»:

• ансамбль одягу під назвою «Абстракт», автор Валентина Гуменюк (гр.ДЗН-20-1, керівник Стрижова О.П.);
  • ансамбль одягу під назвою «Retro Luxury», автор Ольга Новак (гр.ДЗН-20-1, керівник доц. Краснюк Л.В.).

Фінальна частина конкурсу проходила 11 червня у змішаному форматі – учасники з різних міст слідкували за її перебігом через конференцію на платформі Zoom, а хмельничани прийшли на фінальну зустріч до «АРТ-простору» Хмельницького національного університету. Журі довелося добре обдумувати свої оцінки, адже конкурсні роботи були дуже достойними. Журі оцінювало кожну роботу за такимикритеріями: оригінальність ідеї та образу; цілісність композиції; складність і техніка  виконання.

Студенти кафедри дизайну стали переможцями в конкурсі «Fashion-ші»:

– І місце:  Валентина Гуменюк з концептуальним проєктом «Фреска» ;

– ІІІ місце: Ольга Новак з концептуальним проєктом «Кібер-ренесанс»

Переможці кафедри дизайну на конкурсі «Fashion-ші»

Конкурс «Fashion-ші» цього року був вперше заявлений у програмі конкурсу «БАРВИ ПОДІЛЛЯ-2024». Сьогодні генерування ідей та зображень за допомогою сервісів на основі штучного інтелекту стрімко розвивається в креативних галузях і в дизайні одягу також. Це дозволяє дизайнерам не обмежувати свою фантазію та створювати найдивовижніші образи. Конкурсанти у своїх роботах креативили з різними ідеями в матеріалах – крига і світло, метал і текстиль.

Вітаємо наших переможців та їх керівників!

З роботами-учасниками і переможцями Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу «БАРВИ ПОДІЛЛЯ-2024» можна ознайомитися на сайті конкурсу або за посиланнями:

півфінал конкурсу та усі роботи: https://docs.google.com/presentation/d/1zcMUwoqfXAy_Hw5VmqJXWodlScbO6Xg4dqyw8vEOQko/edit

фінал конкурсу та роботи фіналістів і переможців: