Перша робоча сесія Асоціації текстильних декораторів і дизайнерів України та Хмельницького національного університету

8 лютого 2022 року на платформі ZOOM з ініціативи президентки Асоціації текстильних декораторів і дизайнерів України (АТДДУ) Ірини Сосницької та за підтримки ректора Хмельницького національного університету (ХНУ) Сергія Матюха відбулася робоча зустріч, присвячена обговоренню питання включення в навчальні плани студентів Хмельницького національного університету дисциплін, спрямованих на підготовку текстильних декораторів.

Крім президентки АТДДУ Ірини Сосницької та ректора ХНУ Сергія Матюха, в зустрічі приймали участь проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ Віктор Лопатовський, завідувачка кафедри дизайну ХНУ Ельвіра Базилюк, представник громадської організації «Спільна мета» Борис Бабій та текстильні декоратори-професіонали, зацікавлені в поширенні своєї професії.

Під час проведеної зустрічі були обговорені напрямки співпраці підприємців-професіоналів з Хмельницьким національним університетом для підготовки затребуваних на ринку праці текстильних декораторів. Ректором ХНУ Сергієм Матюхом було зазначено, що ця співпраця є важливою не лише для представників професії, але й для нашого університету, який прагне випускати конкурентоздатну молодь, що відповідає вимогам роботодавців.

Всі учасники зустрічі активно долучалися до діалогу. Зокрема, текстильні декораторки Ольга Додь, Тетяна Головко та Ольга Куян виявили бажання проводити майстер-класи для студентів, приймати учать в агітації своєї професії, ділитися своїм досвідом.

За результатами зустрічі прийнято рішення про проведення заходів, направлених як на популяризацію професії текстильного декоратора, так і на залучення професіоналів з текстильного декорування до формування змісту програми minor для студентів спеціальності 022 «Дизайн». Учасниками сесії було зазначено, що в подальшому розроблена вибіркова програма minor може бути запропонована також для студентів спеціальностей 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» та 182 «Технології легкої промисловості».

Дякуємо президентці АТДДУ Ірині Сосницькій та іншим членам Асоціації за проявлені ініціативи в питаннях підготовки здобувачів, конкурентоздатних на ринку праці.

Відеозапис зустрічі: